Přeskočit na obsah
Alice Slavicek | Bio

Zkušenosti jsem nabrala během studia na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky České v Českém Krumlově, dále pak na mojí alma mater ZČU v Plzni na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, kde jsem již během studia realizovala umělecké projekty jako například vedení plzeňské PechaKucha Night nebo instalaci Black.Byt pro Designblok Prague 2014, která vyhrála Cenu šéfredaktorů v kategorii Nejlepší školní instalace. PechaKucha mi dala možnost vyzkoušet si řízení velkého projektu, řízení týmu lidí a precizní organizaci.

Toho jsem později mnohokrát využila při práci, zejména během projektu iMucha Show pod taktovkou Michala Dvořáka, kde jsem nejen ilustrovala, ale i vedla team ilustrátorů. Nebo při práci na ilustracích pro animovaný spot pro Letiště Praha, kde jsem si vyzkoušela specifika práce pro animace rozpohybované Studiem PFX. Mezi mé oblíbené práce patří též ilustrování knih, například pro Taťánu Kuchařovou a její knihu Pokračování příště. Dále pak ilustrace do časopisů jako je Forbes, kde jsem měla možnost vytvořit i několik ilustrovaných dvoustran.

Díky projektu iMucha vyšel první mnou kreslený komiks Drawman, který mi otevřel dveře k zahraničním nabídkám práce na komiksech a k několika pozváním na Comic-Con Prague jako jeden z hostů, čehož si moc vážím, protože je to podle mě ta nejlepší akce pro fanoušky komiksu.

Alice Slavicek | Bio